Ben 10 Wiki
Advertisement
Ben 10 Wiki
Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.
Zobacz oryginalny artykuł i autorów.
Wikipedia-icon.png

Ben 10: Ultimate Alien to amerykański serial animowany produkcji Cartoon Network Studios, sequel serialu "Ben 10: Obca Potęga" i filmu "Ben 10: Alien Swarm". Amerykańska premiera miała miejsce 23 kwietnia 2010, natomiast polska premiera odbyła się 12 marca 2011 po maratonie "Ben 10: Obca Potęga". Premierowe odcinki emitowane były w każdą środę o 19:00.

Opis fabuły

Rok po wydarzeniach, które miały miejsce podczas "ostatecznej bitwy" i po zniszczeniu Omnitrixa, 16-letni Ben Tennyson musi stawić czoła nowym wrogom. Gdy jeden z fanów Bena wyjawia jego sekretną tożsamość całemu światu, ten zaczyna być obserwowany przez media. Dzieci uznają go za bohatera, a ich rodzice uważają go za przestępce. Życie Bena już nigdy nie będzie takie same. Na dodatek ciągle jeszcze nie udało mu się opanować Ultimatrixa. Chłopak będzie musiał się też zmierzyć z Osmozjaninem Aggregorem, który chce za wszelką cenę odnaleźć legendarną Kuźnię Stworzenia i tym samym zdobyć potęgę absolutną. Odwieczny wróg Bena Tennysona - Vilgax pod złym podstępem został sługą wielkiego Dagona i tym samym zdobył od niego wielkie,

nowe moce...

Crossovery

Generator Rex

Zobacz Osobny artykuł:Ben 10-Generator Rex: Przymierze Bohaterów

Ben 10 (Reboot)

Zobacz Osobny artykuł:Alien X-Tinction


Media

Odcinki

Main.png Osobny artykuł: Odcinki Ben 10: Ultimate Alien

Wydania DVD

Gry

Czołówka

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria:

  • Małgorzata Boratyńska (odc.1-35,47-52)
  • Dariusz Dunowski (odc.36-40)
  • Agata Gawrońska-Bauman (odc.41-46)

Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Dźwięk:

  • Mateusz Michniewicz (odc.1-35,41-52)
  • Paweł Nowacki (odc.36-40)
  • Wojciech Kalinowski (odc.41-46)

Montaż:

  • Gabriela Turant-Wiśniewska (odc. 1-15,19-27,35-46)
  • Paweł Siwiec (odc. 16-18,28-34,47-52)

Kierownictwo produkcji:

  • Katarzyna Górka (odc.1-40)
  • Katarzyna Fijałkowska (odc.41-52)

Wystąpili:

  • Kajetan Lewandowski
  • Joanna Pach-ŻbikowskaGwen Tennyson
  • Zbigniew KozłowskiKevin Levin
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Julia,
    • spikerka w radiu (odc. 48)
  • Janusz Wituch
  • Karol Wróblewski
  • Rafał Fudalej
  • Adam Bauman
  • Przemysław Nikiel
  • Sławomir Pacek
    • Łebkrab,
    • Jeden z reporterów (odc. 1),
    • Vulcanus (odc. 3, 19, 34),
    • Kwarrel (odc. 17),
    • Ośmiokąt Wredziak (odc. 18, 40),
    • dozorca (odc. 26),
    • pan Baumann (odc. 35),
    • konserwator (odc. 37),
    • głos z radia #2 (odc. 37),
    • śmieciowy potwór (odc. 39),
    • Dagon (odc. 41)
  • Tomasz Jarosz
    • Żołnierz (odc. 1),
    • Pracownik elektrowni jądrowej (odc. 6)
  • Piotr ZeltWill Moralista (odc. 1, 4, 9, 24)
  • Mikołaj Klimek
  • Sebastian Cybulski
    • Szlamfajer,
    • Wieczny Rycerz #1 (odc. 2),
    • kamerzysta Moralisty (odc. 9),
    • giermek Winston (odc. 28, 41, 50),
    • Kodek Branigen (odc. 29),
    • policjant #2 (odc. 37),
    • załogant statku (odc. 39),
    • Ziąb (odc. 40, 43)
  • Marek Bocianiak
    • Upchuck,
    • Dziennikarz (odc. 2),
    • Hydraulik (odc. 6, 10),
    • Haplor (odc. 33),
    • Trombipulor (odc. 35)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Polarny,
    • Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 2, 7, 12),
    • Carl – tata Bena (odc. 3),
    • Serpento (odc. 4, 37),
    • P’andor (odc. 5, 6),
    • Jeden z naukowców Kapitana Nemesis (odc. 9),
    • Inferno (odc. 23),
    • Galvański nauczyciel (odc. 26),
    • Eon (odc. 27),
    • Więzień 775 (odc. 31),
    • agent Bricen (odc. 39),
    • Fachura (odc. 48),
    • Energ (odc. 49),
    • Przeginka (odc. 49),
    • Ostateczny Dziki (odc. 52)
  • Waldemar Barwiński
    • Aggregor (odc. 1, 5-8),
    • Przywódca Wiecznych Rycerzy (odc. 2),
    • Psyphon (odc. 12, 51-52),
    • Simian (odc. 33),
    • Raptus (odc. 48-50)
  • Cezary Kwieciński
    • Echo Echo,
    • Spiker (odc. 2),
    • Egzaminator (odc. 4),
    • rzezimieszek (odc. 9),
    • Pułkownik Rozum (odc. 10),
    • Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 12),
    • Statek (odc. 20, 37),
    • Strażnik #1 (odc. 31),
    • szeryf (odc. 32),
    • policjant #1 (odc. 37),
    • Ładniutki Wredziak (odc. 40)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Fanka Bena na meczu (odc. 2),
    • Czarodziejka (odc. 3, 14, 45-46),
    • Zennith (odc. 42)
  • Miłogost Reczek
  • Artur Pontek
    • Zombozo (odc. 3),
    • Argit (odc. 7, 18, 34-35),
    • Prostokąt Wredziak (odc. 40),
    • Raptus (odc. 41-42, 45-46)
  • Anna Sroka
    • Sandra – mama Bena (odc. 3),
    • Mama Wredziak (odc. 40)
  • Andrzej Chudy
    • Oliver (odc. 4, 12),
    • Sir Dagonet (odc. 7),
    • George (odc. 35, 41-42, 50-52)
  • Robert Tondera
    • Wodny Nahaj,
    • Reporter (odc. 5, 7),
    • Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 7, 12),
    • Komputron (odc. 9),
    • Ra'ad (odc. 10, 20),
    • Bivalvan (odc. 10),
    • Nekroziębianin (odc. 11),
    • Bellicus (odc. 16),
    • Korwak (odc. 18),
    • Energ (odc. 19, 28),
    • Valadis (odc. 26),
    • Ben 10.000 (odc. 27),
    • Sir Cyrus (odc. 28),
    • Nauczyciel (odc. 30),
    • Pułkownik Rozum (odc. 31, 39),
    • Driscoll (odc. 35, 41),
    • głos z radia #1 (odc. 37),
    • ojciec Czarodziejki (odc. 45),
    • szeryf (odc. 48),
    • Amfibion (odc. 49)
  • Wojciech Paszkowski
  • Zbigniew Konopka
    • Armowiertło,
    • Kulopłot,
    • Waybig,
    • Andreas (odc. 5, 7),
    • Pyke (odc. 13),
    • Antonio (odc. 25),
    • Specjalista Hulka (odc. 29),
    • Vilgax (odc. 50-52),
    • Dagon (odc. 50-52),
  • Grzegorz Drojewski
    • NanoBen,
    • Buzz (odc. 6),
    • Fan Bena (odc. 7),
    • Szlamfajer (odc. 7, 16),
    • Cash (odc. 12),
    • Berry (odc. 17),
    • Prostokąt Wredziak (odc. 18),
    • Jimmy Jones (odc. 22, 24),
    • Tack (odc. 29),
    • Cooper (odc. 31),
    • Strażnik #2 (odc. 31),
    • Pierce (odc. 35)
  • Dariusz BłażejewskiJeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 7)
  • Monika PikułaJennifer Nocturne (odc. 9)
  • Stefan Knothe
    • Azmuth (odc. 11, 15, 16, 21, 33, 38, 42, 52),
    • Will Moralista (odc. 40)
  • Jacek Wolszczak
    • J.T. (odc. 12),
    • Cooper (odc. 20)
  • Cezary NowakAdwaita (odc. 14)
  • Włodzimierz BednarskiWartownik (odc. 15)
  • Małgorzata Boratyńska
    • Serena (odc. 16),
    • Emily (odc. 30),
    • dziewczyna Pierce’a (odc. 35)
  • Beniamin Lewandowskidziesięcioletni Ben Tennyson (odc. 16)
  • Marcin Hycnar
  • Izabella Bukowska
    • Eunice (odc. 21, 33),
    • Elena (odc. 26, 37),
    • psychiatra (odc. 38),
    • agentka Locke (odc. 39)
  • Zbigniew Suszyński
    • Bazyl (odc. 22),
    • Książę Gilo (odc. 23)
  • Brygida Turowska
    • Fritz (odc. 23),
    • Natalie – mama Gwen (odc. 25, 30, 48)
  • Barbara KałużnaSunny (odc. 25)
  • Elżbieta JędrzejewskaVerdona (odc. 25, 32)
  • Przemysław StippaMłody Max Tennyson (odc. 32)
  • Katarzyna Skolimowskakelnerka (odc. 32)
  • Tomasz Gęsikowski
    • Kapitan Nemesis (odc. 9, 47),
    • Specjalista Labrid (odc. 32)
  • Józef PawłowskiAlbedo (odc. 36)
  • Klaudiusz KaufmannPatelliday (odc. 40)
  • Jacek Król
    • Vilgax (odc. 41, 43),
    • Gigantozaur (odc. 42, 46),
    • Czteroręki (odc. 44, 46, 49-50),
    • Ignacjusz (odc. 45)
  • Piotr Bąk
  • Grzegorz Kwiecień
    • hydraulik #1 (odc. 41),
    • Inspektor numer 13 (odc. 44),
    • Michael Morningstar / Darkstar (odc. 46)
  • Agata Gawrońska-Baumankomputer statku Inspektora numer 13 (odc. 44)
  • Mirosława Nyckowskamatka Jennifer Nocturne (odc. 47)
  • Agnieszka KunikowskaJennifer Nocturne (odc. 47)
  • Mirosław Wieprzewskidr Pervis (odc. 47)
  • Piotr Deszkiewiczjeden z ezoteryków (odc. 50)
  • Andrzej Dąbrowski

i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz

Linki zewnętrzne

Zobacz też

Advertisement