Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons. Zobacz oryginalny artykuł i autorów. |
Ben 10: Ultimate Alien to amerykański serial animowany produkcji Cartoon Network Studios, sequel serialu "Ben 10: Obca Potęga" i filmu "Ben 10: Alien Swarm". Amerykańska premiera miała miejsce 23 kwietnia 2010, natomiast polska premiera odbyła się 12 marca 2011 po maratonie "Ben 10: Obca Potęga". Premierowe odcinki emitowane były w każdą środę o 19:00.
Opis fabuły[]
Rok po wydarzeniach, które miały miejsce podczas "ostatecznej bitwy" i po zniszczeniu Omnitrixa, 16-letni Ben Tennyson musi stawić czoła nowym wrogom. Gdy jeden z fanów Bena wyjawia jego sekretną tożsamość całemu światu, ten zaczyna być obserwowany przez media. Dzieci uznają go za bohatera, a ich rodzice uważają go za przestępce. Życie Bena już nigdy nie będzie takie same. Na dodatek ciągle jeszcze nie udało mu się opanować Ultimatrixa. Chłopak będzie musiał się też zmierzyć z Osmozjaninem Aggregorem, który chce za wszelką cenę odnaleźć legendarną Kuźnię Stworzenia i tym samym zdobyć potęgę absolutną. Gdyby tego było mało, odwieczny wróg Bena Tennysona - Vilgax został sługą wielkiego niszczyciela światów - Dagona i tym samym zdobył od niego wielkie, nowe moce... Tennyson musi zneutralizować te wszystkie zagrożenia, bo inaczej Wszechświat nigdy już nie będzie taki sam...
Crossovery[]
Generator Rex[]
Zobacz Osobny artykuł:Ben 10-Generator Rex: Przymierze Bohaterów
Ben 10 (Reboot)[]
Zobacz Osobny artykuł:Alien X-Tinction
Media[]
Odcinki[]
Osobny artykuł: Odcinki Ben 10: Ultimate Alien
Wydania DVD[]
Gry[]
Czołówka[]
Wersja polska[]
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria:
- Małgorzata Boratyńska (odc.1-35,47-52)
- Dariusz Dunowski (odc.36-40)
- Agata Gawrońska-Bauman (odc.41-46)
Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Dźwięk:
- Mateusz Michniewicz (odc.1-35,41-52)
- Paweł Nowacki (odc.36-40)
- Wojciech Kalinowski (odc.41-46)
Montaż:
- Gabriela Turant-Wiśniewska (odc. 1-15,19-27,35-46)
- Paweł Siwiec (odc. 16-18,28-34,47-52)
Kierownictwo produkcji:
- Katarzyna Górka (odc.1-40)
- Katarzyna Fijałkowska (odc.41-52)
Wystąpili:
- Kajetan Lewandowski –
- Ben Tennyson,
- Ultimatrix,
- Amfibian,
- Albedo (odc. 49)
- Joanna Pach-Żbikowska – Gwen Tennyson
- Zbigniew Kozłowski – Kevin Levin
- Julia Kołakowska-Bytner –
- Julia,
- spikerka w radiu (odc. 48)
- Janusz Wituch –
- Karol Wróblewski –
- Gigantozaur,
- Ziąb,
- Morgg (odc. 17),
- Polarny (odc. 19),
- Harvey Hackett (odc. 20),
- Sir Reginald (odc. 28),
- Hugh (odc. 36)
- Rafał Fudalej –
- Jimmy Jones (odc. 1, 7),
- J.T. (odc. 1)
- Adam Bauman –
- Bivalvan (odc. 1, 5),
- Paradox (odc. 10, 16, 30),
- Terrawiatr (odc. 12)
- Przemysław Nikiel –
- Czteroręki,
- Generał (odc. 1),
- Starszy Zawodowiec Galhil (odc. 5),
- Hammer (odc. 6),
- Ostateczny Aggregor (odc. 10-11, 14-16),
- Szukacz (odc. 21),
- Kolar (odc. 29),
- generał (odc. 32),
- Mizaru (odc. 33)
- Sławomir Pacek –
- Tomasz Jarosz –
- Żołnierz (odc. 1),
- Pracownik elektrowni jądrowej (odc. 6)
- Piotr Zelt – Will Moralista (odc. 1, 4, 9, 24)
- Mikołaj Klimek –
- Gniew,
- Amfibian,
- Quince (odc. 17),
- Pan Wredziak (odc. 18),
- Terrawiatr (odc. 44),
- Hex (odc. 45),
- Urzug (odc. 45, 47, 49, 51),
- Diamentogłowy (odc. 46)
- Sebastian Cybulski –
- Szlamfajer,
- Wieczny Rycerz #1 (odc. 2),
- kamerzysta Moralisty (odc. 9),
- giermek Winston (odc. 28, 41, 50),
- Kodek Branigen (odc. 29),
- policjant #2 (odc. 37),
- załogant statku (odc. 39),
- Ziąb (odc. 40, 43)
- Marek Bocianiak –
- Upchuck,
- Dziennikarz (odc. 2),
- Hydraulik (odc. 6, 10),
- Haplor (odc. 33),
- Trombipulor (odc. 35)
- Krzysztof Szczerbiński –
- Polarny,
- Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 2, 7, 12),
- Carl – tata Bena (odc. 3),
- Serpento (odc. 4, 37),
- P’andor (odc. 5, 6),
- Jeden z naukowców Kapitana Nemesis (odc. 9),
- Inferno (odc. 23),
- Galvański nauczyciel (odc. 26),
- Eon (odc. 27),
- Więzień 775 (odc. 31),
- agent Bricen (odc. 39),
- Fachura (odc. 48),
- Energ (odc. 49),
- Przeginka (odc. 49),
- Ostateczny Dziki (odc. 52)
- Waldemar Barwiński –
- Aggregor (odc. 1, 5-8),
- Przywódca Wiecznych Rycerzy (odc. 2),
- Psyphon (odc. 12, 51-52),
- Simian (odc. 33),
- Raptus (odc. 48-50)
- Cezary Kwieciński –
- Echo Echo,
- Spiker (odc. 2),
- Egzaminator (odc. 4),
- rzezimieszek (odc. 9),
- Pułkownik Rozum (odc. 10),
- Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 12),
- Statek (odc. 20, 37),
- Strażnik #1 (odc. 31),
- szeryf (odc. 32),
- policjant #1 (odc. 37),
- Ładniutki Wredziak (odc. 40)
- Agnieszka Fajlhauer –
- Fanka Bena na meczu (odc. 2),
- Czarodziejka (odc. 3, 14, 45-46),
- Zennith (odc. 42)
- Miłogost Reczek –
- Max Tennyson (odc. 3, 10-11, 19-20, 31-32),
- Terrawiatr (odc. 16, 26, 33),
- Trukk (odc. 17),
- Król Xarion / Viktor (odc. 23),
- ojciec Julii (odc. 37)
- Artur Pontek –
- Zombozo (odc. 3),
- Argit (odc. 7, 18, 34-35),
- Prostokąt Wredziak (odc. 40),
- Raptus (odc. 41-42, 45-46)
- Anna Sroka –
- Sandra – mama Bena (odc. 3),
- Mama Wredziak (odc. 40)
- Andrzej Chudy –
- Oliver (odc. 4, 12),
- Sir Dagonet (odc. 7),
- George (odc. 35, 41-42, 50-52)
- Robert Tondera –
- Wodny Nahaj,
- Reporter (odc. 5, 7),
- Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 7, 12),
- Komputron (odc. 9),
- Ra'ad (odc. 10, 20),
- Bivalvan (odc. 10),
- Nekroziębianin (odc. 11),
- Bellicus (odc. 16),
- Korwak (odc. 18),
- Energ (odc. 19, 28),
- Valadis (odc. 26),
- Ben 10.000 (odc. 27),
- Sir Cyrus (odc. 28),
- Nauczyciel (odc. 30),
- Pułkownik Rozum (odc. 31, 39),
- Driscoll (odc. 35, 41),
- głos z radia #1 (odc. 37),
- ojciec Czarodziejki (odc. 45),
- szeryf (odc. 48),
- Amfibion (odc. 49)
- Wojciech Paszkowski –
- Galapagus (odc. 5),
- Surgeon (odc. 6)
- Zbigniew Konopka –
- Armowiertło,
- Kulopłot,
- Waybig,
- Andreas (odc. 5, 7),
- Pyke (odc. 13),
- Antonio (odc. 25),
- Specjalista Hulka (odc. 29),
- Vilgax (odc. 50-52),
- Dagon (odc. 50-52),
- Grzegorz Drojewski –
- Dariusz Błażejewski – Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 7)
- Monika Pikuła – Jennifer Nocturne (odc. 9)
- Stefan Knothe –
- Azmuth (odc. 11, 15, 16, 21, 33, 38, 42, 52),
- Will Moralista (odc. 40)
- Jacek Wolszczak –
- J.T. (odc. 12),
- Cooper (odc. 20)
- Cezary Nowak – Adwaita (odc. 14)
- Włodzimierz Bednarski – Wartownik (odc. 15)
- Małgorzata Boratyńska –
- Beniamin Lewandowski – dziesięcioletni Ben Tennyson (odc. 16)
- Marcin Hycnar –
- Alan (odc. 19),
- Michael Morningstar / Darkstar (odc. 19-20)
- Izabella Bukowska –
- Zbigniew Suszyński –
- Bazyl (odc. 22),
- Książę Gilo (odc. 23)
- Brygida Turowska –
- Fritz (odc. 23),
- Natalie – mama Gwen (odc. 25, 30, 48)
- Barbara Kałużna – Sunny (odc. 25)
- Elżbieta Jędrzejewska – Verdona (odc. 25, 32)
- Przemysław Stippa – Młody Max Tennyson (odc. 32)
- Katarzyna Skolimowska – kelnerka (odc. 32)
- Tomasz Gęsikowski –
- Kapitan Nemesis (odc. 9, 47),
- Specjalista Labrid (odc. 32)
- Józef Pawłowski – Albedo (odc. 36)
- Klaudiusz Kaufmann – Patelliday (odc. 40)
- Jacek Król –
- Vilgax (odc. 41, 43),
- Gigantozaur (odc. 42, 46),
- Czteroręki (odc. 44, 46, 49-50),
- Ignacjusz (odc. 45)
- Piotr Bąk –
- Sir Cyrus (odc. 41),
- Addwaitya (odc. 45)
- Grzegorz Kwiecień –
- hydraulik #1 (odc. 41),
- Inspektor numer 13 (odc. 44),
- Michael Morningstar / Darkstar (odc. 46)
- Agata Gawrońska-Bauman – komputer statku Inspektora numer 13 (odc. 44)
- Mirosława Nyckowska – matka Jennifer Nocturne (odc. 47)
- Agnieszka Kunikowska – Jennifer Nocturne (odc. 47)
- Mirosław Wieprzewski – dr Pervis (odc. 47)
- Piotr Deszkiewicz – jeden z ezoteryków (odc. 50)
- Andrzej Dąbrowski
i inni
Lektor: Paweł Bukrewicz
Linki zewnętrzne[]
- Oficjalna strona Ben 10: Ultimate Alien
- Ben 10: Ultimate Alien w polskiej Wikipedii
- Ben 10: Ultimate Alien w Dubbingpedii